Esit elektronik sertifikaları Esit elektronik sertifikaları
ÖZELLİKLER OPSİYONEL ÜRÜNLER
1. ÖZELLİKLER
Altyapı İnşaat İşleri

Alt yapı inşaat işleri

Kantar temeli inşaat projesi, satın alacağınız kantar için özel olarak hazırlanmış olup, sipariş aşamasında tarafınıza verilecektir.
Kantar temeli ve topraklama sistemi, bu projeye uygun olarak yapılmalıdır. Projede belirtilen zemin emniyet kat sayısı ortalama bir değer olup kantarın kurulacağı yerin farklı bir özellik göstermesi (nehir yatağı, dolgu alan vb.) durumunda şirketimizle temas kurularak projede tadilat yapılabilir.
Tartı işlemleri için en az 4m2 alanında bir kantar kulübesi gerekmektedir. Kantar kulübesi, platforma hakim konumda, üç tarafı pencereli, topraklı elektrik tesisatına sahip, ısı ve toza karşı izole edilmiş olmalıdır. Kulübenin platforma uzaklığı en az 2, en çok 30m olmalıdır.

Esit Çelik Platform

Esit çelik platform

Statik hesapları nominal kapasite ve %150 aşırı yüke göre yapılmış çelik konstrüksiyon tartı köprüsüdür.

Esit Dino-A, yer alanı kısıtlı olan tesisler için dizayn edilmiş çukurlu modeldir. Platformu zeminle aynı hizada olduğu ve çelik platformun hem dikey hem yatay araç geçişlerine uygun yapısı sayesinde araçlar üzerinde rahatlıkla manevra yapabilir. Bütün çelik platform imalatlarında gaz altı kaynağı kullanılmaktadır. Tüm yüzeyleri otomatik makinelerde KUMLAMA işleminden geçirilerek dış dayanımı yüksek özel Kombiflex Enamel boya ile RAL7022 Gölge Gri renge boyanmıştır. Demonte vaziyette nakledilir, çalışma yerinde cıvatalarla monte edilir.

Çelik platformun toplam ağırlığı ve kiriş detayları kantarın genel çizimi üzerinde mevcuttur.

Esit SC Model Yük Hücresi

Esit SC model yük hücresi/loadcell

Sistemde Esit marka SC model, C3 sınıfı 20 ton kapasiteli yük hücreleri kullanılmaktadır. Taşıt kantarları için özel tasarlanmış, sağlam, yüksek kapasiteli ve ağır hizmet tipi ölçme elemanlarıdır. SC tipi yük hücresi kolon tipi yük hücrelerine karşı 5 kat daha fazla yanal yüklere dayanıklıdır. Yanal yük alıcı konstrüksiyonlara ihtiyaç duymaz bu da tartım hatalarını ve kantar bakımını azaltır.
Esit SC Yük Hücreleri Avrupa Birliği’nce kabul edilen uluslararası OIML belgesine sahiptir. IP 68 koruma sınıfında DIN 40050 normlarına uygundur. Nominal değerin %150 sinde dahi aynı doğrulukta tartım yapar, %300 aşırı yüke dayanıklıdır.
Yük Hücrelerinin ambalajında tüm test sonuçları, OIML'ye uygunluğunu gösteren grafikleri kapsayan Kalibrasyon Sertifikaları bulunmaktadır.

Esit SC/CA Montaj Kiti

Esit SC/CA montaj kiti

SC/CA EL montaj kiti özel olarak SC ve CA yük hücreleri için dizayn edilmiştir. Kimyasal maddelere karşı dayanıklıdır. Diğer montaj kitleri gibi sadece yanal yüklere karşı değil, 3 eksenden gelen bütün yüklere karşı yük hücrelerini korur. Ayrıca özel yapısı sayesinde platformun ısıl genleşmesi yüzünden oluşabilecek hatalı tartımları engeller.

Esit J-Box Bağlantı Kutusu

Esit j-box bağlantı kutusu

Esit J-Box bağlantı kutusu, IP 66 koruma sınıfında dış ortam şartlarına dayanıklı, alüminyum döküm kutuludur. Kantarın köşe ayarları, bağlantı kutusunun içindeki elektronik kart üzerinden yapılır.

Esit PWI-X veya PWI-T Tartı Terminali

Esit PWI-X veya PWI-T Tartı Terminali

Sisteminin genel kumandası Esit PWI-T Tartı Terminali ile yapılır. Uluslar arası OIML belgesi ve EU tip onayına sahiptir (90/384/EEC, Notified Body No.0199). IP54 koruma sınıfı alüminyum döküm kutuludur. 20mm 6 digit LED ağırlık göstergesi, durgun yük göstergesi, kalibrasyon, dara, sıfırlama tuşları vardır. Harici gösterge, monitör, Ethernet, USB, yazıcı, fare ve klavye girişleri vardır. Esit PWI-T indikatörü, işletmelerin mevcut işletim sistemlerine entegre edilebilir.
Hafızasında bulunan Esit Estruck taşıt kantarı programı, Windows tabanlıdır ve standart PS/2 klavye, fare ve PC monitörü ile kullanılır. Esit Estruck taşıt kantarı programı sınırsız tartım hafızasına sahiptir. Otomatik tarih, saat ve sıra numarası verir. Önceden girilmiş müşteri, mal, sabit daralı araçlar menülerine ulaşılabilir, çeşitli tarih aralıkları için filtrelenmiş raporlar alınabilir. Raporlar USB veya ethernet çıkışları kullanılarak başka bilgisayarlara aktarılabilir.

17” Renkli LCD Ekran

17” Renkli LCD Monitör Esit PWI-T terminaline bağlı olarak çalıştırılır.

Tuş Takımı + Fare

101 tuşlu Standart PS/2 bilgisayar klavyesi ve bilgisayar faresi Esit PWI-T terminaline bağlı olarak çalıştırılır.

Epson LX300/350 Yazıcı

Epson LX300/350 yazıcı

Epson Marka LX300/350 Model, Dot Matrix yazıcı Esit PWI-T terminaline bağlı olarak çalıştırılacaktır. 300cps hızındadır, A4 veya sürekli form kağıda baskı yapabilir. Paralel ve Standart Seri girişleri mevcuttur. Yazıcıdan 5”x17cm kantar bileti bastırılacaktır.

Kantar Biletinde aşağıdaki bilgiler bulunur

Esit kantar bileti

Başlık:Üç satır 30 karakter başlık. (kullanıcı tarafından set edilebilir)
Tarih:Günün tarihi, otomatik olarak çalışır. (kullanıcı tarafından set edilebilir)
Saat:Günün saati, otomatik olarak çalışır. (kullanıcı tarafından set edilebilir)
Bilet No:Otomatik olarak çalışır. (kullanıcı tarafından değiştirilebilir)
Plaka No:10 Karakter, (Operatör tarafından girilir)
Dorse No:10 Karakter, (Operatör tarafından girilir)
Sıra No:Otomatik olarak çalışır
1. Tartı:Kantardan otomatik alınan tartım değeri (kg)
2. Tartı:Kantardan otomatik alınan tartım değeri (kg)
Net Ağırlık:1. ve 2. Tartım arasındaki fark (kg)
1.Bilgi (Şoför):Başlıklar kullanıcı tarafından set edilebilir. Bilgileri Operatör girer.
2.Bilgi (Geliş):Başlıklar kullanıcı tarafından set edilebilir. Bilgileri Operatör girer.
3.Bilgi (Gidiş):Başlıklar kullanıcı tarafından set edilebilir. Bilgileri Operatör girer.
4.Bilgi(İrsaliye):Başlıklar kullanıcı tarafından set edilebilir. Bilgileri Operatör girer.
5.Bilgi:Başlıklar kullanıcı tarafından set edilebilir. Bilgileri Operatör girer.
6.Bilgi (Mal):Başlıklar kullanıcı tarafından set edilebilir. Bilgileri Operatör girer.
Not:Biletin en altına not şeklinde bilgi yazdırılabilir.

2. OPSİYONEL ÜRÜNLER
ESIT SPWIN VE SPWIN PRO YAZILIMLARI

Esit spwin ve wpwin pro yazılımları

PC tabanlı çalışan Esit Spwin yazılımı, ileri seviye raporlama ve ERP entegrasyonu sağlanabilirken, Esit Spwin Pro yazılımı ile de operatörsüz kantar işletimi ve plaka tanıma kamerası entegrasyonu gibi kantar otomasyonunun en ileri seviyesi sağlanabilmektedir.

Kamera Sistemi

Kamera sistemi

Tartı sırasında kamera ile araç fotoğraflarının çekilerek tartım kaydı ile birlikte arşivlenebilmesini sağlar. Uygun bir yazıcı ile istenirse tartım fişi fotoğraflı olarak basılabilir. Sp Win ile beraber plaka tanıma kamerası temin edilebilir.

Harici Gösterge veya Mesaj Paneli

Harici gösterge veya mesaj paneli

Harici gösterge, taşıt kantarının tartım değerinin dışarıdan veya başka bir noktadan da görülebilmesini sağlar. Mesaj Paneli, sürücüye “dur, tartı işlemi bitti, kantardan çık” gibi komutların verilebilmesini sağlar.

Trafik Lambası

Esit trafik lamnası

Yeşil ve kırmızı ışıktan oluşan trafik lambaları, araçların taşıt kantarına giriş ve çıkışlarını düzenler. Kullanım yeri, yoğun trafiği olan veya üzerinde doldurma, boşaltma gibi operasyonların gerçekleştirildiği taşıt kantarlarıdır.

UPS Kesintisiz Güç Kaynağı

ups kesintisiz gün kaynağı

Taşıt Kantarının, kurulacağı bölgede olabilecek gerilim dalgalanmalarından ve kısa süreli elektrik kesintilerinden tartım sisteminin etkilenmemesi için UPS kullanılması önerilir. (Resim temsilidir)

Hareketli Bariyer

Hareketli bariyer

Taşıt Kantarı giriş-çıkış trafiğini düzenlemek ve yönlendirmek için kullanılan bir yöntemdir. Taşıtın tartı işlemi bitmeden hareket etmesini engeller. (Resim temsilidir)

Fotosel Sistemi

Fotosel sistemi

Özellikle Çukurlu tip zemin kantarlarında, kantarın üzerindeki aracın doğru konumlanıp konumlanmadığının, kantar platformunun dışına taşıp taşmadığının kontrolü için kullanılır.

Teker Yıkama Sistemi

Kimyasal malzeme ve çamurlu alanlarda kurulan kantarların öncesine veya sonrasına teker yıkama sitemi konularak etkin bir teker temizliği sağlanabilir. Esit WWS Teker Yıkama sistemi, 6 barlık basınç ve yüksek debili kapasitesiyle çok hızlı temizlik sağlarken, üstün filtrasyonu ile suyu tekrar kullanır ve kullanım masrafını asgari seviyeye çeker.

Kiosk ve Taşıt Tanıma Sistemleri

Kiosk ve taşıt tanıma sistemleri

Proximity kart ve Esit Tank yardımcı sistemler ve taşıtlar otomatik olarak tanıtılabilinir ya da taşıt şöforlerinin taşıdıkları yükün cinsi, giriş çıkış saati ve diğer bazı bilgilerini tartım öncesinde sisteme tanıtabilmeleri için çeşitli özelliklerdeki Kiosklar kantarın yanına monte edilebilir. Bu kiosklarda Tanıtım kartı veya butonla seçenekler yeralabilfdiği gibi, ayrıca kiosk üzerinde printer opsiyonu da mevcuttur.